Press "Enter" to skip to content

Hlavní výhoda inkoustových tiskáren

Inkoustové tiskárny mají své výhody a nevýhody. Nebudu zde probírat jednotlivé podrobnosti, zmínil bych se pouze o jedné výhodě a sice, že inkoustové náplně si můžete relativně snadno sami doplňovat.

Díky tomu se Vaše náklady na tisk sníží na minimum, kterému se žádná jiná alternativa nevyrovná. Tedy, za předpokladu, že si netisknete své dokumenty na firemní / školní tiskárně „zdarma“ 🙂

 

Výrobci tiskáren a jejich politika

Inkoustová tiskárna Canon
Inkoustová tiskárna Canon

Asi jste si všimli, že ceny tiskáren klesají a dneska pořídíte novou tiskárnu i za pár stokorun. Výrobci si totiž uvědomili, že potřebují hlavně prodávat tiskárny co největšímu množství lidí.

Klidně jdou s cenou dolů v rámci konkurenčního boje a prodávají tiskárny s minimálními maržemi či možná i pod cenou. Proč?

Spočítali si totiž moc dobře, že pak na Vás vydělají při následném nákupu patron do tiskáren, které musíte kupovat opakovaně. Není nic neobvyklého, když dáte za 1 sadu patron více peněz, než byla samotná cena tiskárny!
Je proto velmi důležité při nákupu nové tiskárny koukat nejen na cenu samotné tiskárny, ale taktéž na cenu spotřebního materiálu.

Sdílet tuto stránku:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge