Press "Enter" to skip to content

Jak používat plnicí adaptér při doplňování inkoustových náplní.

Plnicí adaptér Vám pomůže při renovaci vašich inkoustových náplní. Obvykle však není nutný a obejdete se bez něho. Používá se u náplní, které jsou zároveň tiskovou hlavou, tedy tiskárny, které mají pouze 2 náplně (černou a barevnou). V případě, že máte pro každou barvu samostatnou náplň (tj 4 a více náplní v tiskárně), adaptér pro tyto náplně (či spíš zásobníky barev) se nedělá.

 

K čemu plnicí adaptér slouží?

Odstraní se s ním případné nečistoty na dně náplně a dále přebytečný a starý inkoust. Případně s ním také odstraníte vzduchovou bublinu. Adaptér je vhodné použít zejména, pokud je vaše náplň již trochu zaschlá (delší dobu prázdná). V případě, že náplň doplňujete ihned po vyčerpání, je adaptér většinou zbytečný.

 

Jak se plnicí adaptér používá?

Nejprve naplníte svou náplň inkoustem, teprve potom použijete plnicí adaptér.

adapter1 Nasaďte stříkačku do adapter2spodní části adaptéru (bez jehly !!!!) a pak vložte náplň. Ta se do adaptéru nasazuje pod mírným tlakem.

Nejprve přiložíte trysky náplně na gumu adaptéru a pak náplň docvaknete do horní části adaptéru.

Stříkačkou pak odsajte cca 0,3 ml inkoustu. Vyndejte náplň a např. papírovým kapesníčkem (utěrkou) náplň utřete od inkoustu.

Podívejte se zespodu na trysky. Musí být čisté. Pokud je tam inkoust, otřete ho. Pokud se tam začnou vytvářet samovolně kapičky (tj. náplň protéká), je třeba opět nasadit náplň do adaptéru a trochu inkoustu odsát ven.

 

Další využití plnicího adaptéru

Plnicí adaptér a odsátí inkoustu pomůže i v případě, že vám náplň špatně tiskne. Nejdříve však v tomto případě zkuste softwarové čistění patrony v menu tiskárny.

Máte nějaké další dotazy? Kontaktujte mě.

 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *